Главная » » » F.A.Q.

F.A.Q.

Як покращити швидкість зєднання через Wi-FI

Оскільки в більшості випадків використовується бездротове з’єднання через мережу Wi-Fi, ми зібрали для Вас перелік порад для покращення якості з’єднання з мережею Інтернет для такого типу підключення.

 1. Перевірка фізичного з’єднання та перезавантаження.

Радимо Вам, перш за все, перевірити фізичне підключення Інтернет-кабеля. Він має бути міцно підключений у відповідний порт роутера, що зазвичай підписаний як WAN або Internet, а також виділений іншим кольором. Також зверніть увагу, що проблеми з мережевим портом або блоком живлення можуть негативно вплинути на роботу Wi-Fi роутера, що може призхвести до виходу його з ладу.

2.Оптимальне розміщення Вашого WI-FI роутера

-          По можливості, розміщувати роутер необхідно рівновіддалено від всіх Ваших пристроїв, а зовнішні антени та корпус роутера розташовувати у вертикальному положенні.


-          Роутер повинен мати вільний доступ до вентиляції, щоб виключити перегрів його компонентів.

-          Найбільш критичні до якості мережі пристрої краще підключити по кабелю до Wi-Fi роутера. Зазвичай в ньому є декілька портів, що підписані LAN.

3. Покращення роботи Wi-Fi мережі через веб-інтерфейс

Для зручного користування Wi-Fi роутера виробники обладнання розробили веб-інтерфейс (інтерактивну сторінку налаштування), за допомогою якої зручно для користувача можливо змінити налаштування роботи пристрою. 

В даному розділі ми приведемо приклади ситуацій, з якими Ви можете зіштовхнутися, а також на що краще звернути увагу. Варіанти зміни конфігурацій обладнання, оновлення програмного забезпечення та інші маніпуляції для різних виробників обладнання знаходяться у вільному доступі в мережі Інтернет. 

На даний момент, практично всі роутери транслюють бездротову мережу на частоті 2,4 ГГц або 5 ГГц. В кожної з них є свої плюси та мінуси. Сигнал на частоті 2,4 ГГц має більшу зону покриття, але має меншу пропускну спроможність та кількість робочих каналів. Сигнал на частоті 5 ГГц має меншу зону покриття, але має більшу пропускну спроможність та кількість робочих каналів.

Варто звернути увагу  на таку властивість, як канал передачі в Wi-Fi роутерах. Зазвичай роутери, що працюють на 2,4 ГГц мають автоматичний вибір каналу. В багатоповерхівках дана ситуація може привести до перенавантаження певних каналів, що призводить до погіршення якості передачі даних для Вас та Ваших сусідів. Радимо перевірити завантаженість каналів за допомогою відповідного програмного забезпечення, наприклад Wifi analyzer. Перевірку можливо виконати на ПК та телефоні, змінювати Wi-Fi канал роутера на менш завантажений.

Печать